Jesteś tutaj: Home

Od niedzieli zmiany w rozkładzie pociągów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 06 marzec 2014 11:54

Szybciej dojedziemy z Bydgoszczy do Torunia, będzie jeździło jednak mniej pociągów – tak w skrócie można podsumować korektę rozkładu jazdy pociągów, która wejdzie w życie 9 marca. Przed wyruszeniem w podróż zachęcamy do zapoznania się z aktualnym na dany dzień rozkładem na stronie internetowej grupy PKP.

Korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac torowych – informuje PKP Intercity.

 

Najważniejszą zmianą dla pasażerów w naszym regionie będzie na pewno skrócenie czasu podróży z Bydgoszczy do Torunia, która trwała około godziny. Teraz będzie to mniej więcej 40 minut. Pociągi na linii kolejowej nr 18 pomiędzy największymi miastami województwa będą jeździły z maksymalna prędkością 120 km/h.

 

Zakończenie modernizacji tego odcinka skróci także czas podróży z południem Polski, gdyż zdecydowana większość pociągów na Warszawę, Łódź i Śląsk z Bydgoszczy jeździ przez Toruń i Kutno.

 

PKP Intercity zmniejszy jednak liczbę pociągów z Bydgoszczy do Katowic z powodu małego obłożenia trasy. Pociąg TLK ,,Rawa” do Katowic będzie kursował tylko 2 razy w tygodniu (poniedziałki i soboty). Mimo to nadal będą jeździć na tej trasie dwa pociągi dziennie.

 

Podobną zmianę czeka pociąg TLK ,,Jeziorak” z Poznania do Olsztyna przez Inowrocław i Toruń.

 

Z powodu prac remontowych utrudnień spodziewać mogą się pasażerowie udający się do Warszawy. Część pociągów z naszego regionu zamiast na stację Warszawa Centralna lub Zachodnia będzie kierowana na stację Warszawa Gdańska. Dla złagodzenia tych utrudnień bilety PKP Intercity mają być honorowane w warszawskich tramwajach, metrze oraz na wybranych kursach spółki Koleje Mazowieckie.