Jesteś tutaj: Home

Bogusław Liberadzki we Włocławku przekonywał do 49 województw

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 22 styczeń 2014 18:50

Deklaracje Leszka Millera o powrocie do 49 województw SLD traktuje bardzo poważnie, obecnie trwa objazd dawnych miast wojewódzkich, w czasie którego politycy Sojuszu przekonują do tej koncepcji. W środę były minister transportu, obecnie europoseł prof. Bogusław Liberadzki gościł we Włocławku.

 

Jestem z województwa włocławskiego – z takim hasłem stanął w ręku Stanisław Pawlak, radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z SLD.

 

SLD uważa, że powrót do dawnego podziału administracyjnego ułatwi racjonalny podział środków z Unii Europejskiej oraz sprawi, że przemysł powróci do wielkich miast.

 

Zdaniem lidera kujawsko-pomorskiego SLD Krystiana Łuczaka, gdyby nadal istniało województwo włocławskie nadal by istniały Kujawskie Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego oraz Nobiles.

 

Obecny podział terytorialny przypomina czasy stalinowskie. Podział na 49 województw wprowadził Edward Gierek. Później rząd Jerzego Buzka przywrócił ten z okresu stalinowskiego. My uważamy, że należy powrócić do podziału Gierka, który w naszym kraju sprawdził się najlepiej – mówił kilka tygodni temu w Bydgoszczy Krystian Łuczak.

 

Gdyby koncepcja SLD weszła w życie kujawsko-pomorskiego podziało by się na trzy województwa  – bydgoskie, toruńskie i włocławskie.