Jesteś tutaj: Home

Orkiestra się rozkręca a Jerzy Owsiak apeluje do ministra zdrowia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 12 styczeń 2014 14:05

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak wyraża nadzieje, że po tym finale Ministerstwo Zdrowia zwróci większą uwagę na potrzeby geriatrii. Liczy, że współdziałanie organizacji pozarządowych wraz z ministerstwem może przynieść wiele korzyści seniorom.

Geriatria to jeden z celów na jaki gra w czasie 22 finału WOŚP. Ta część medycyny zajmuje się schorzeniami ludzi starszych, których w naszym społeczeństwie cały czas przybywa.

- Jeżeli to co robimy zauważa ministerstwo to wychodzą super rzeczy – powiedział dzisiaj w studiu Wirtualnej Polski Jerzy OwsiakNiestety nie zauważa się, że gramy dla geriatrii. Było by to idealne współdziałanie z organizacjami pozarządowymi. Jest determinacja i chęć zrobienia czegoś.

 

Jak wynika ze światowych rankingów, pod względem opieki zdrowotnej seniorów Polska znajduje się niemalże na samym końcu.

Dzisiaj  WOŚP zbiera także na sprzęt do szybkiej diagnozy dzieci w sytuacji wystąpienia wypadków. Z powodu urazów umiera rocznie około 1,5 tys. dzieci w Polsce.

 

Inowrocław 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął mocno na sportowo. Na stadionie miejskim odbył się bieg, a w położonej obok hali sportowej odbył się turniej siatkarski, w którym rywalizowali także inowrocławscy VIP-owie. Zatem na Kujawach Zachodnich stawiają także na profilaktykę zdrowotną.

 

Dzisiaj w inowrocławskiej Bibliotece Miejskiej o godzinie 17 rozpocznie się wspierający WOŚP recital piosenek znanej chociażby z Miodowych Lat aktorki Katarzyny Żak.  O godzinie 16 z kolei przed halą sportową rozpocznie się orkiestrowy koncert wraz z licytacjami.

Od rana wielu młodych wolontariuszy z puszkami można zobaczyć także na ulicach Bydgoszczy. O godzinie 12:00 na Starym Rynku rozpoczął się koncert który potrwa do godziny 21.

 

Równo o godzinie 20 w całej Polsce wystrzelone zostanie tradycyjne światełko do nieba. 

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie