Jesteś tutaj: Home

Rząd deklaruje, że realizacja drogi ekspresowej S-5 rozpocznie się za kilka miesięcy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 10 styczeń 2014 17:29

Premier Donald Tusk wraz z członkami swojego rządu zaprezentował dzisiaj na konferencji prasowej plany Rady Ministrów na najbliższy okres. Na liście inwestycji drogowych, których realizacja ma się rozpocząć w 2014 roku znalazła się droga ekspresowa S-5 na cały terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W poniedziałek w związku z przekładaniem terminu realizacji tej inwestycji w Żninie planowana jest blokada drogi krajowej nr 5.

Po zmianach w resorcie infrastruktury fakt publicznego podtrzymania deklaracji realizacji drogi ekspresowej S-5 w najbliższych latach to na pewno pozytywna wiadomość. Z punktu widzenia praktycznego sytuacja zbyt bardzo się jednak nie zmieniła. Bo  środki finansowe na przygotowanie dokumentacji technicznej i tak były już zabezpieczone. 

 

Pewniej się poczujemy, gdy po za zapowiedziami polityków, realizacja prac budowlanych w ramach drogi S-5 zostanie zapisana w dokumentach rządowych.

 

Rząd zapowiedział także walkę z bezrobociem oraz oskładkowanie tzw. umów śmieciowych, co w praktyce podniesie koszty pracy. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie