Jesteś tutaj: Home

W tym roku podsumujemy ćwierćwiecze wolności

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 01 styczeń 2014 17:11

Prezydent Bronisław Komorowski w noworocznym wystąpieniu życzył Polakom siły w roku 2014 do podejmowania wyzwań jakie przed nami i naszym krajem staną. Głowa naszego państwa  zaznacza także, że rozpoczynający się rok będzie podsumowaniem 25 lat wolnej Polski.

 

-Nadchodzący rok 2014 będzie rokiem szczególnym. Będzie rokiem podsumowania nie tylko dwunastu miesięcy, ale całego ćwierćwiecza polskiej wolności. Będziemy przypominali osiągnięcia w życiu każdego z nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny, również osiągnięcia nowego pokolenia, które dorosło w wolnej Polsce po przełomie ustrojowym. Warto dostrzec – i to dostrzec wspólnie - jak wiele się zmieniło wraz ze zwycięstwem obozu wolności i solidarności w wyborach 4 czerwca 1989 roku. To już 25 lat temu – mówił do rodaków prezydent Bronisław Komorowski.    

 

W swoim wystąpieniu prezydent podkreślał znaczenie rodziny dla przyszłości Polski i otwarcie mówił o tym, że zagrożenie kryzysem demograficznym powinniśmy potraktować poważnie - W dobie głębokiego kryzysu demograficznego ma to, w moim przekonaniu, wymiar strategiczny.