Jesteś tutaj: Home

Spada liczba pasażerów na kolei

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 28 grudzień 2013 15:33

W listopadzie kolejowi przewoźnicy przewieźli ponad 23 mln pasażerów, jest to o 1,5% mniej niż przed rokiem. Kolej w Polsce notuje zatem cały czas tendencję spadkową. Prawie co trzeci pasażer korzystał z usług Przewozów Regionalnych.

Zdaniem kolejowych związkowców główną przyczyną odwracania się podróżnych od tej formy transportu są źle dogadane pomiędzy przewoźnikami rozkłady jazdy oraz wydłużający się czas podróży z powodu pogarszającego się stanu infrastruktury.

 

Z relacji naszych czytelników dowiadujemy się także, że niekiedy przyczyną rezygnacji z podróżowania koleją jest także cena. W naszym regionie znacznie taniej niż pociągiem do Warszawy, Gdańska, Wrocławia czy Pragi można pojechać autobusami Polskiego Busa.

 

Niektórzy podróżni denerwują sie także na opóźnienia pociągów. Z danych opublikowanych przez Urząd Komunikacji Kolejowej wynika, że w III kwartale obecnego roku średni czas spóźnienia pociągu wyniósł 9:22 min. Najmniejszą punktualność notowano w pociągach PKP Intercity 80,86%, w przypadku Przewozów Regionalnych było to 91%, zaś Arrivy 96,58%.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: