Jesteś tutaj: Home

Największy dylemat SLD w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 21 grudzień 2013 21:16

Poparcie Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku, to zdaniem przewodniczącego wojewódzkich struktur SLD Krystiana Łuczaka była najtrudniejsza decyzja tej partii w kończącym się roku 2013.

Przyjęcie tego dokumentu w obecnym kształcie zostało negatywnie odebrane przez część bydgoskich środowisk, głównie z powodu zapisów, które zakładają dążenie do powstania metropolii bydgosko-toruńskiej.

 

-To był największy nasz dylemat w tym roku – przyznał w podsumowując kończący się rok Krystian Łuczak. Polityk partii Leszka Millera potwierdzał, że kładzenie nacisku na rozwój obszaru metropolitarnego dwóch największych miast jest ze szkodą dla pozostałych powiatów i prowadzi do tego, że województwo nie rozwija się w sposób zrównoważony.

 

Gdy rozmawialiśmy o tym dokumencie było wiele krytycznych głosów kolegów z Bydgoszczy – wyjaśnił przewodniczący wojewódzkiego SLD – Zdecydowaliśmy się jednak go poprzeć, gdyż udało się nam wprowadzić wiele poprawek.

 

-Ta strategia nie jest budżetem – argumentował dodatkowo Łuczak – W przeciwieństwie do radnych PiS braliśmy jednak bardzo aktywny udział w pracach nad powstawaniem tego dokumentu.

 

Krystian Łuczak uspokoił nas jednak deklarując, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zgodzi się na wydanie pieniędzy na realizacje koncepcji tramwaju z Bydgoszczy do Torunia, który byłby konkurencją dla właśnie tworzonej inwestycji BiT City.