Jesteś tutaj: Home

Posłowie boją się destabilizacji systemu służby zdrowia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 20 grudzień 2013 23:53

W piątek odbyło się zwołane w trybie nadzwyczajnym posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, które prowadził poseł Tomasz Latos z naszego regionu. Główną przyczyną zwołania komisji w takim trybie, tuż przed świętami była dymisja prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Zdaniem opozycji jest to odwracanie uwagi od prawdziwych problemów dotyczących opieki zdrowotnej w naszym kraju.

Zamiast planów skracania kolejek, najłatwiej było wystąpić o dymisję pani prezes Pachciarz – krytykował ministra Arłukowicza przewodniczący komisji Tomasz LatosPani prezes nie złamała żadnych przepisów.

 

Posłowie opozycji chcieli się dowiedzieć głównie dlaczego w kolejach do usług medycznych czeka ponad milion pacjentów.

 

Minister Bartosz Arłukowicz oraz posłowie PO zarzucali z kolei opozycji urządzenie sobie przedstawienia politycznego tuż przed świętami. Co roku mamy do czynienia z tym samym telewizyjnym spektaklem. Straszycie pacjentów ,a szpitale są już zakontraktowane.

 

Zdaniem ministra dyskusja o odwołanej prezes NFZ to pretekst do awantury politycznej, gdyż do niczego innego się opozycja nie jest wstanie doczepić.

 

W dość nietypowy sposób opozycję skrytykował wiceprzewodniczący komisji, poseł Jarosław Katulski, podobnie jak Latos wybrany przez wyborców w okręgu bydgoskim - Zachowujecie się jak by brakowało  wam tematów przed Bożym Narodzeniem i panie musiały przyjechać na to posiedzenie, zamiast zajmować się lepieniem pierogów w domu, co było by lepszym rozwiązaniem.

 

Na te słowa natychmiast zareagował poseł Latos - Niech pan daruje sobie tego typu uwagi.

 

W mediach pojawiły się rozważania na temat wypowiedzi posła, która podchodzi pod seksizm. Nie zmienia to jednak faktu, że problem kolejek do usług medycznych jest dość poważny, o czym świadczy chociażby grudniowy raport Najwyższej Izby Kontroli.

 

Temat problemów z dostępem do opieki zdrowotnej poruszają w ostatnim czasie także przedstawiciele bydgoskiej Solidarności. W styczniu planowany jest szereg spotkań strony społecznej z wojewodą i przedstawicielami NFZ.

 

Minister Bartosz Arłukowicz