Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz będzie chciała wzmocnić kompetencje delegatury Urzędu Marszałkowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 20 grudzień 2013 14:54

Po spotkaniu z przedstawicielami organizacji pozarządowych Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że podjęte zostaną działania w celu wzmocnienia znaczenia bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Na tym skorzystali by nie tylko bydgoszczanie, ale także mieszkańcy powiatów ościennych.

W spotkaniu z prezydentami Łukaszem Niedźwieckim i Rafałem Bruskim wzięli udział przedstawiciele Metropolii Bydgoskiej, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy oraz przedstawiciel naszej redakcji.

 

Temat rozmów dotyczył głównie kwestii jakie powinny zostać dopisane do Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku.

 

Prezydenci zgodzili się jednak z tym, że należy podjąć działania, które zwiększą rangę bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Nie należy się jednak tutaj doszukiwać politycznych podtekstów, gdyż siedziba Urzędu Marszałkowskiego nadal będzie w Toruniu.

 

Bardziej chodzi jednak o ułatwienie mieszkańcom zachodniej części województwa korzystanie z usług tego urzędu. Tak, aby sprawy, w których trzeba było do tej pory jeździć do Torunia, można było załatwić w Bydgoszczy. Zyskali by na tym najbardziej mali i średni przedsiębiorcy.