Jesteś tutaj: Home

Sejmik przyjął budżet na nowy rok

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 17 grudzień 2013 11:40

W roku 2014 województwo kujawsko-pomorskie planuje deficyt na poziomie 10 mln zł. Dochody województwa wyniosą około 926 mln zł, a wydatki 916 mln zł. Budżet wojewódzki dysponuje zatem mniejszymi środkami niż Miasto Bydgoszcz, które dochody planuje na poziomie 1,5 mld zł.

Deficyt w wysokości 10 mln zł jest jednym z niższych planowanych przez województwa w Polsce. Województwa Lubelskie i Dolnośląskie planują bowiem deficyt w wysokości prawie 300 mln zł. Należy jednak zwrócić uwagę, że ich dochody są znacznie większe niż kujawsko-pomorskiego.

 

Cztery województwa – pomorskie, lubuskie, opolskie i łódzkie planują dodatni bilans budżetowy.

 

Prawie 40% dochodów naszego województwa ma pochodzić z dotacji z Unii Europejskiej, co czwarta złotówka pochodzić będzie natomiast z podatku dochodowego płaconego przez mieszkańców.

 

W 2014 roku kujawsko-pomorskie najwięcej planuje wydać na transport i łączność, będzie to prawie 30% całego budżetu. Około 13% puli budżetowej przeznaczymy na informatykę, a 10% na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego.

 

Marszałek Piotr Całbecki uważa, że finanse województwa są w dobrym stanie. Z kolei opozycja związana z Prawem i Sprawiedliwością ma obawy, że środki na informatyzacje nie zostaną należycie wykorzystane.  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022