Jesteś tutaj: Home

Polska Razem, czyli nowy pomysł na politykę w Polsce (wideo)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne niedziela, 08 grudzień 2013 14:47

Polskę bez podziałów i sztucznej walki politycznej chce zbudować Jarosław Gowin, który w sobotę zapowiedział założenie nowej partii – Polska Razem, która ma odwoływać się do zjednoczenia Polaków.  W tym dziele pomóc mają mu osoby związane z rozwiązaną wczoraj partią PJN oraz Republikanie.

 

Kaczyński i Tusk to jest orzeł i reszka. To jest awers i rewers. Mimo, że są po przeciwnych stornach to jest ta sama moneta, za którą nie możemy nic kupić, bo jest niewymienialna. Ja chce zupełnie innej waluty, a nie ciągłego obracania tej monety i zmuszania mnie do wyboru pomiędzy mafią i sektą – mówił o dzisiejszej polityce zdominowanej przez PO i PiS publicysta Rafał Ziemkiewicz, który był jednym z gości sobotniej konwencji.

 

 

Polski nie naprawi żaden wódz, który swoich wiernych pretoria postawi w miejsce tych złych i teraz będzie dobrze. Polski nie naprawi się żadnym powstaniem i rewolucją, Polskę naprawić można naprawić  tylko w ten sposób, gdy Polacy jak Amerykanie będą co najmniej godzinę w tygodniu poświęcać dla Polski – wyjaśniał Ziemkiewicz, który przypomniał, że w okresie zaborów, gdy nie mieliśmy swojego państwa Polacy potrafili się organizować i być społeczeństwem obywatelskim – Niestety za mało znamy swoją historię – podkreślał Ziemkiewicz.

 

Chcemy zbudować Polskę bez sztucznych podziałów i ciągłej politycznej walki – zapowiadał lider nowej partii Jarosław GowinŁączy nas bunt i niezgodna na politykę która marnuje czas, energię i potencjał Polaków. Chce powiedzieć jasno, że nie zgadzam się, aby ciężko pracujący Polacy musieli płacić coraz wyższe podatki. Polacy wiedzą lepiej niż politycy jak wykorzystać zarobione przez siebie pieniądze – w ten sposób Gowin zapowiadał działania na rzecz ograniczenia administracji generującej koszty utrzymania państwa.

 

 

Jarosław Gowin zapowiedział podjęcie działań, które ułatwią prowadzenie w Polsce działalności gospodarczej oraz ograniczenie zjawiska polegającego na tym, że duże międzynarodowe koncerny sztucznie zaniżają osiągnięte dochody, po to, aby płacić w Polsce niższe podatki, przez nie do końca oni konkurują z polskimi małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

 

Nieletni mają głosować

Duży nacisk kładziono także na wspieranie rodzin. Wszyscy byli zgodni, że pora zacząć prowadzić politykę prorodzinną z prawdziwego zdarzenia, a nie pozorowaną. Z tego powodu nowa partia chce zmienić prawo wyborcze, aby głos miały także dzieci niepełnoletnie. To jednak nie oni szli by do urn, ale ich rodzice mieli by dodatkowe głosy. W ten sposób Jarosław Gowin liczy, że uda się wymusić na politykach zainteresowanie problemami polskich rodzin.

 

 

Chcemy, aby politycy w końcu zaczęli zajmować się problemami Polaków, a nie walką między sobą – głosił Jarosław Gowin.

 

W czasie konwencji apelowano do wszystkich Polaków, w szczególności ludzi młodych, o udział w życiu społecznym, który będzie oparty o walce o wspólne lepsze dobro, a nie służeniu ,,bonzom partyjnym” jak to w opinii liderów nowej partii ma miejsce dzisiaj.

 

Kujawsko-Pomorskie struktury Polski Razem tworzą głównie działacze rozwiązanej partii Polska Jest Najważniejsza z byłym posłem Andrzejem Walkowiakiem na czele. 

 

Ekspert nowej parti ds. rolnictwa Wojciech Mojzesowicz

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP