Jesteś tutaj: Home

Senator pyta sie o S-5

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 06 grudzień 2013 21:59

W środę oświadczenie poświęcone tematyce budowy drogi ekspresowej S-5 wygłosił w Senacie senator Andrzej Kobiak. Pyta on kiedy planuje się rozpocząć budowę kujawsko-pomorskiego odcinka tej trasy – w roku 2015 czy w roku 2016?

Parlamentarzyści naszego województwa otrzymali bowiem od Ministra Transportu Pana Sławomira Nowaka informację ,iz budowa drogi S-5 rozpocznie się w 2015 roku . Podczas spotkania z Dyrektorem Regionalnego Oddziału GDDKiA Mirosławem Jagodzińskim, które miało miejsce w Bydgoszczy dnia 25 listopada poinformowano nas, iż budowa drogi rozpocznie się dopiero w 2016 roku. W związku powyższymi rozbieżnościami kieruję do Pana Dyrektora prośbę o udzielenie informacji , który z powyższych terminów rozpoczęcia prac jest aktualny? – pyta senator Andrzej Kobiak.

 

Przypomina to jednak trochę pytanie retoryczne, gdyż skoro dyrektor Jagodziński ogłosił harmonogram, z którego wynika, że w odniesieniu do całej procedury przetargowej, realizacja robót budowlanych będzie mogła najszybciej ruszyć w 2016 roku.

 

Senator zadaje jednak drugie bardziej istotne pytanie - Proszę o wyjaśnienie, czy nastąpiła zmiana planów daty rozpoczęcia budowy drogi S-5, czy informacje przekazane parlamentarzystom przez Ministra Sławomira Nowaka były nieprecyzyjne, czy może Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy zmieniła priorytety inwestycji drogowych?

 

Na dzień dzisiejszy mieszkańców naszego regionu najbardziej interesuje jednak pytanie, czy na rozpoczęcie prac budowlanych w 2016 roku są zabezpieczone pieniądze? To pytanie co prawda w oświadczeniu senatora Kobiaka się nie znalazło, wystosowała je jednak nasza redakcja do służb prasowych nowego resortu – Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: