Jesteś tutaj: Home

SLD: Walczmy o frekwencje do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 05 grudzień 2013 19:25

W maju przyszłego roku wybierzemy posłów do Parlamentu Europejskiego. Ilu z nich będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie zależy od tego ilu mieszkańców naszego województwa pójdzie do urn. SLD zawczasu apeluje o podjęcie działań, które sprawią, że ta frekwencja będzie wysoka.

 W pierwszej kadencji PE 2004-2009 kujawsko-pomorskie reprezentował jeden europoseł – Tadeusz Zwiefka. W 2009 roku po apelach bydgoskich struktur SLD o aktywny udział w wyborach frekwencja była na tyle wysoka, że liczba naszych reprezentantów wzrosła do trzech – dodatkowo Janusz Zemke i Ryszard Czarnecki.

 

Mamy dzięki tej frekwencji trzech europosłów. Są co prawda tacy, co mówią, że tylko dwóch, bo jeden błąka się w korytarzach sejmowych – mówił na czwartkowej konferencji prasowej przewodniczący wojewódzkich struktur SLD Krystian Łuczak.

 

Apeluje do wszystkich partii, pani wojewody i innych organizacji o zachęcanie do pójścia do wyborów – powiedział w czwartek Łuczak, odnosząc się złośliwie do posła Czarneckiego, który także i w naszym regionie za częstym gościem nie jest.

 

Podkreślał on jak duże znaczenie mają ich zapytania dotyczące regionalnych inwestycji, które niekiedy sprawiają, że polski rząd musi się do nich ustosunkowywać.

 

Liderem listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kujawsko-pomorskim będzie Janusz Zemke.