Jesteś tutaj: Home

S-5 według Wyborczej nie będzie

Napisane przez  Redakcja / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 grudzień 2013 00:34

W ubiegłym tygodniu dyrektor regionalnego oddziału GDDKiA Mirosław Jagodziński uspokajała parlamentarzystów i bydgoskich radnych, że w 2018 roku pojedziemy drogą ekspresową S-5 na całym kujawsko-pomorskim odcinku. Gazeta Wyborcza opublikowała z kolei w poniedziałek plany inwestycyjne rządu, na których interesujące nas odcinki S-5 się nie znalazły.

Gazeta Wyborcza opierając się na dane GDDKiA oraz Ministerstwa Transportu opublikowała infografikę przedstawiającą priorytety rządu do 2018 roku. Znajdują się na niej fragmenty drogi ekspresowej S-5, ale na odcinkach Wrocław – Poznań i Poznań – Gniezno. 

 

Łącznie w latach 2014-2018 ma powstać 2100 km dróg ekspresowych. Na tej liście nie znajdują się ważne dla naszego regionu odcinki S-5.

 

Nie po raz pierwszy Gazeta Wyborcza publikuje zestawienie inwestycji drogowych, w którym pominięta została droga ekspresowa S-5. W poprzednich przypadkach natychmiast pojawiało się jednak sprostowanie odpowiednich resortów. W tym przypadku, do tej pory żadne z ministerstw tych informacji nie sprostowało. 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP