Jesteś tutaj: Home

PiS uważa, że kujawsko-pomorskie straciło najwięcej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 listopad 2013 14:39

W piątek pisaliśmy o zmianach zasady naliczania wysokości tzw. ,,Janosikowego”, przyjętych przez Sejm, na czym zyskało województwo mazowieckie, a straciły pozostałe województwa. Zdaniem lokalnych posłów PiS w czasie dyskusji w Sejmie wnioskodawcy nie rozwiali wszystkich wątpliwości, głównie tych dotyczących, z jakiego klucza obcinano subwencje poszczególnym województwom.

 

Zdaniem parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości mogło odbywać się to w oparciu o różnego rodzaju układy polityczne.

 

Najwięcej straciło województwo dolnośląskie (ponad 60 mln zł), gdzie rządzi zwalczana przez premiera frakcja Grzegorza Schetyny. Ponad 30 mln straciło województwo podkarpackie, gdzie w sejmiku rządzi PiS – wyjaśniał poseł Kosma Złotowski Dla porównania województwo łódzkie straci niecałe 2 mln zł, skąd pochodzi nowy minister sportu Andrzej Biernat.

 

Kujawsko-Pomorskie, które jest jednym z najbogatszych regionów, stracić ma 14 mln zł, co w opinii regionalnych parlamentarzystów PiS sprawi, że będziemy najbardziej poszkodowani na tej korekcie ,,Janosikowego”. Posłowie nie kryli żalu wobec regionalnych parlamentarzystów z PO, którzy głosowali za tymi zmianami.

 

Beztroska polityka marszałka Struzika popieranego przez PSL i PO doprowadziła do katastrofy finansów Mazowsza, teraz do tych błędów ma się reszta kraju dokładać – nie krył oburzenia poseł Łukasz Zbonikowski

 

Parlamentarzysta dziwi się też, dlaczego tak bogaty region jak Śląsk stracił tylko około 4 mln zł. 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP