Jesteś tutaj: Home

Gowin: Duża korupcja może istnieć w Ministerstwie Sprawiedliwości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 listopad 2013 11:38

W sobotę w kujawsko-pomorskim gościł były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. W Bydgoszczy spotkał się z Kujawsko-Pomorskim Klubem Kapitału, w Toruniu zaś miała miejsce konwencja inicjatywy Gowina – 1 godzina dla Polski.

 

Przyjechałem spotkać się z ludźmi z samorządów, polityki i organizacji pozarządowych, którzy chcą tworzyć inicjatywę Godzina dla Polski – tłumaczył cel swojej wizyty w regionie Jarosław Gowin - Takie spotkania są dla mnie bezcenne, bo lepiej rozumiem tego czym żyją normalni Polacy.

 

Liderem inicjatywy Jarosława Gowina w kujawsko-pomorskim został były poseł Andrzej Walkowiak. Wokół Gowina skupiły się środowiska PJN, Republikanów, w naszym województwie także Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin Mikke. W najbliższym czasie Jarosław Gowin wraz z tworzącymi jego ruch podejmie decyzję o ewentualnym pójściu do wyborów.

 

Pytania dziennikarzy do byłego ministra sprawiedliwości w dużej mierze dotyczyły jednak afery korupcyjnej, z udziałem wysokich przedstawicieli państwowych, o której mówią w ostatnim czasie dość często media – Jako były minister muszę z pełną świadomością powiedzieć, że na razie nic nie mówi się o resorcie sprawiedliwości, a chcę powiedzieć, że po tym jak przeanalizowałem różnego rodzaju przypadki jakie miały miejsce w poprzedniej kadencji, nie tylko wymieniłem cały pion kierownictwa departamentu informatyzacji, a też złożyłem doniesienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa – mówił dziennikarzom Jarosław Gowin -  Obym był złym prorokiem i te podejrzenia okazały się bezzasadne, ale  mam poważne obawy, że także ministerstwo sprawiedliwości było objęte w poprzedniej kadencji tym rakiem korupcji.