Jesteś tutaj: Home

Posłowie przyglądają się kontraktom dla szpitali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 listopad 2013 19:50

W poniedziałek odbyło się spotkanie zainteresowanych bydgoskich parlamentarzystów z wojewodą Ewą Mes i dyrektorem regionalnego oddziału NFZ Tomaszem Pieczką. Tematem rozmowy było finansowanie regionalnych szpitali w roku 2014 i obawy dyrektorów.

 

Dyrektor Tomasz Pieczka uspokajał jednak, że mimo iż na rok 2014 przewidziano identyczne pieniądze jak na rok 2013, czyli ponad 3 miliardy, to planuję się realizację większej liczby usług medycznych. Chcemy premiować te placówki, co realizują więcej zabiegów – mówił Pieczka.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował także, że zachęca dyrektorów szpitali do merytorycznych negocjacji.

 

Chcemy mieć pewność, że w kujawsko-pomorskim sytuacja nie będzie gorsza niż była do tej pory, choć chcielibyśmy, aby była lepsza – podsumował spotkanie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej.

 

Parlamentarzyści zapowiadają jednak, że będą się sytuacji blisko przyglądać i zapowiadają kolejne tego typu spotkania.  

 

Z kolei poseł Jarosław Katulski nie krył radości, że w przyszłym roku NFZ planuje więcej środków przeznaczyć w mniejszych miastach niż Bydgoszcz, jak chociażby Świecie, Inowrocław, czy Nakło.

 

Poseł Eugeniusz Kłopotek nie krył z kolei zdziwienia, że kolejki do specjalistów związane są nie tylko brakiem pieniędzy, ale także i wykwalifikowanej kadry medycznej. Zdaniem parlamentarzysty należy bardziej wspierać bydgoskie Collegium Medicum. Jak się okazuje jednak kształcenie specjalistów nie jest zależne tylko od uczelni. Do tematu wrócimy. 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: