Jesteś tutaj: Home

Straż Miejska pozbywa się starych pistoletów. Dzisiaj mają wartość głównie kolekcjonerską

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 maj 2024 08:39
MAG95 MAG95 CC BY-SA 3.0 by Michał Derela

Strażnik Miejski z pistoletem w kaburze to nie jest codzienny w Bydgoszcz widok, służba ta wykorzystuje broń głównie przy konwojowaniu dokumentów, ostatnio mieliśmy maraton wyborczy, gdzie konwojowano karty do głosowania. Broń palna nie jest już specjalnie widoczna przy czynnościach typowo patrolowych. Straż Miejska jest obecnie na etapie sprzedaży starych pistoletów MAG95.

Postępowanie sprzedażowe dotyczy siedmiu sztuk tej broni. Pistolet MAG95 był produkowany od 1993 roku w Zakładach Metalowych ,,Łucznik” w Radomiu. Prototypem zainteresowane było polskie wojsko oraz Policja, ale ostatecznie obie te służby mundurowe wybrały inne pistolety. Spowodowało to zaniechanie produkcji po 2000 roku, z uwagi na nikłe zainteresowanie. Same pistolety typu MAG miały jednak dobrą ocenę, były cenione szczególnie za celność.

 

Z racji tego, że nie powstało zbyt wiele pistoletów MAG95 ma on wartość kolekcjonerską, z uwagi na to, że mamy do czynienia z polską myślą techniczną.

 

Ratusz wystawił cenę wywoławczą 2,3 tys. zł, znacznie niższą niż w warunkach rynkowych. Na dzisiaj jesteśmy już po składaniu ofert, zatem nie można brać już w licytacji.