Jesteś tutaj: Home

Bydgoscy muzycy z Opery Nova promowali nasz kraj w Portugalii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 maj 2024 13:14
Bydgoscy muzycy z Opery Nova promowali nasz kraj w Portugalii Fot: Gov.pl

30 kwietnia w Starym Muzeum Powozów w Lizbonie odbył się uroczysty koncert zorganizowany przez polską ambasadę w Lizbonie z okazji przypadających w kolejnych dniach polskich świąt narodowych. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie korpusów dyplomatycznych, przedstawiciele portugalskiego biznesu, ludzie kultury oraz Portugalczycy, których interesuje polska kultura.

 

Artyści w czasie tego koncertu zaprezentowali dzieła wybitnych polskich kompozytorów przez Chopina, Rubinsteina, po współczesnych twórców znanych z muzyki filmowej jak Wojciech Kilar czy Krzesimir Dębski.

 

Co jest bardzo istotne – najważniejszą rolę odegrali artyści reprezentowani przez bydgoski zespół z Opery Nova, wspierani przez portugalskich kolegów, w składzie: Michał Kwaśniak (I skrzypce), Przemysław Nawrocki (II skrzypce), Karol Piechowiak (altówka) oraz Piotr Skruszewicz (wiolonczela) – nazywani też kwartetem Virtuoso. Polscy muzycy zaprezentowali też portugalskiej publiczności współczesne aranżacje tradycyjnych portugalskich utworów.