Jesteś tutaj: Home

W kujawsko-pomorskim mamy do wyboru aż 77 kandydatów z 8 komitetów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 08 maj 2024 19:59
W kujawsko-pomorskim mamy do wyboru aż 77 kandydatów z 8 komitetów European Union

Dopiero we wtorek 7 maja późnym wieczorem ostatecznie domknęła się lista komitetów, które zarejestrowały kandydaty na europosłów, dla porównania w wyborach z 2019 roku będzie ich więcej. Obok komitetów ogólnopolskich: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, PiS-u i Konfederacji, mamy też komitety bez większych szans z uwagi na brak rejestracji w całej Polsce jak Polexit, Polska Liberalna oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Poniżej ostateczna lista kandydatów.

 

Koalicja Obywatelska

1. Krzysztof Brejza

2. Jacek Gajewski

3. Iwona Kozłowska

4. Włodzisław Giziński

5. Katarzyna Zarębska

6. Edyta Ogonowska

7. Krzysztof Hekert

8. Jarosław Katulski

9. Juliusz Młodecki

10. Ewa Madej

 

 

Lewica

1. Piotr Kowal

2. Anna Mackiewicz

3. Mateusz Orzechowski

4. Tatiana Urban

5. Włodzimierz Figas

6. Alicja Wojtyna-Jodko

7. Waldemar Lipiński

8. Natalia Pietrzak

9. Anna Bednarczyk

10. Marek Jopp

 

Trzecia Droga

1. Ryszard Bober

2. Norbert Pietrykowski

3. Agnieszka Kłopotek

4. Marcin Skonieczka

5. Aneta Jędrzejewska

6. Michał Koniuch

7. Dariusz Kurzawa

8. Żaneta Głowacka

9. Joanna Michalska

10. Zbigniew Sosnowski

 

Polexit

1. Krzysztof Czepiuk

2. Paweł Sikorski

3. Rafał Korzeniec

4. Ewelina Wilk

5. Marta Lęboch

6. Ewelina Wilczok

7. Rafał Nadolski

8. Katarzyna Siuda

9. Barbara Meisnerowicz

10. Piotr Jarociński

 

Większość kandydatów Polexit nie zamieszkuje województwa kujawsko-pomorskiego

 

Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców

1. Adam Nawara

2. Katarzyna Kaliszewska

3. Łukasz Lewandowski

4. Dominika Sikorska

5. Zbigniew Seklecki

6. Wiesław Menard

7. Natalia Frankowska

 

Lider listy zamieszkuje Gdańsk

 

Prawo i Sprawiedliwość

1. Kosma Złotowski

2. Krzysztof Szczucki

3. Joanna Borowiak

4. Anna Gembicka

5. Paweł Szrot

6. Ewa Kozanecka

7. Józef Ramlau

8. Krzysztof Kosiński

9. Małgorzata Orłowska

10. Łukasz Schreiber

 

Konfederacja
1. Sławomir Ozdyk
2. Tomasz Mentzen
3. Paweł Rudnicki
4. Mirosław Pawłowski
5. Beata Orzelska
6. Izabela Kafka
7. Tomasz Sikorowski
8. Anna Bińkowska
9. Julia Kłosowska
10. Marcin Łasiński

Lider listy wpisał się jako mieszkaniec Nakła nad Notecią, ale na codzień przebywa w Berlinie

Bezpartyjni Samorządowcy
1. Sławomir Woźniak
2. Mariola Zaręba
3. Mateusz Liszewski
4. Aleksandra Kuszyńska
5. Rafał Urbański
6. Anna Tunkiewicz
7. Joanna Murawska
8. Marianna Sulej
9. Piotr Grajkowski
10. Adam Woch.