Jesteś tutaj: Home

Papież Franciszek do bydgoszczan: Od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 kwiecień 2024 14:17

W ramach obchodów 20-lecia powołania przez św. Jana Pawła II Diecezji Bydgoskiej zorganizowana została pielgrzymka do Włoch, aby w stolicy Kościoła diecezjanie mogli wyrazić dziękczynienie za bydgoski Kościół. W środę 10 kwietnia uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Audiencji Generalnej papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra. Ojciec Święty przemówił do bydgoskich pielgrzymów.

Papież Franciszek zwracając się do pielgrzymów z Diecezji Bydgoskiej sposób szczególny nawiązał do błogosławionego bp. Michała Kozala patrona diecezji – brata powstańca wielkopolskiego, osoby która była w przedwojennej Bydgoszczy znana z pełnionej posługi i męczennika z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau - Serdecznie pozdrawiam Polaków, w szczególności pielgrzymów z Diecezji Bydgoskiej. Przybyłych z okazji 20-lecia jej istnienia. W codziennym praktykowaniu cnoty męstwa niech będzie dla was wszystkich wzorem patron Waszej diecezji błogosławiony bp. Michał Kozal, męczennik z Dachau. Twierdził on, że od przegranej orężnej bardziej przeraża upadek ducha u ludzi, a wątpiący staje się mimo woli sojusznikiem wroga – mówił papież Franciszek po włosku.

 

Na zakończenie głowa Kościoła odwołała się do drugiej patronki diecezji - Z serca wam błogosławię i zawierzam was macierzyńskiej opiece Matki Boskiej Pięknej Miłości.