Jesteś tutaj: Home

Magdalena Maison zapowiada dialog w gminie Białe Błota oraz otwartość na rozmowy o reaktywacji kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 kwiecień 2024 17:08

Gmina Białe Błota to jedna z kilku gmin w naszym regionie, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów samorządowych. Urzędujący wójt Dariusz Fundator ma ułatwiony dostęp do wyborców za sprawą gazety wydawanej przez urząd, gdzie jego osoba jest w ostatnim numerze promowana – chociażby poprzez przedmowę. Dla wyrównania szans zadaliśmy kilka pytań jego kontrkandydatce Magdalenie Maison.

Kandydatkę na wójta pytamy o to czy jest otwarta na rozmowy o reaktywacji linii nr 356 z Bydgoszczy przez Białe Błota do Szubina, w szczególności, że ten temat pojawiał się już w kampanii do sejmiku województwa (właściwie popierany był przez wszystkie komitety które będą miały przedstawicieli w Sejmiku Województwa), dodatkowo radny powiatowy Adam Ryfa zasugerował utworzenie dodatkowego przystanku w Białych Błotach - Biorąc pod uwagę, że ruch w Białych Błotach ulicą Szubińską jest bardzo duży w godzinach rannych i popołudniowych – myślę że mogłoby być to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla Białych Błot, ale też dla Murowańca, ponieważ ta linia kolejowa biegnie przez Białe Błota do Murowańca i Szubina. Myślę, że moglibyśmy rozważyć reaktywację tej linii kolejowej dla dobra mieszkańców – zapowiada Magdalena Maison. Wójt Dariusz Fundator prezentował w tej sprawie w czasie kadencji raczej negatywne stanowisko.

 

Białe Błota słynęły w ostatnich latach głównie z konfliktu pomiędzy wójtem i radnymi, który trafiał niekiedy do rozstrzygania przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Zdaniem kandydatki Maison winę mogły mieć obie strony – Pierwszym punktem mojego programu jest dialog, dlatego cała ta kampania została oparta na dialogu. Obserwowałam co działo się przez ostatnie 5 lat i tak czysto po ludzku jest mi przykro, że te konflikty doprowadziły do wielu niepotrzebnych sporów. Stoję na stanowisku i dla mnie nie ma znaczenia, którzy radni z jakiej opcji wejdą do Rady Gminy, bo my musimy się po ludzku dogadać.

 

7 kwietnia najwięcej mandatów zdobył klub urzędującego wójta Dariusza Fundatora – 10. Komitet Maison zdobył 6 mandatów zajmując drugie miejsce – Rada Gminy Białych Błot liczy 21 radnych, zatem oba te komitety samodzielnie nie mają większości.