Jesteś tutaj: Home

Kładka NATO pojawi się na ostatniej sesji Rady Miasta kończącej się kadencji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 14 kwiecień 2024 00:05
Kładka NATO pojawi się na ostatniej sesji Rady Miasta kończącej się kadencji Fot: UMB

Znamy już dobrze skład nowej Rady Miasta Bydgoszczy – okazuje się jednak, że w planach jest jeszcze jedna sesja w starym składzie, które odbędzie się 24 kwietnia. Nie została ona jeszcze formalnie zwołana, wiemy jednak, że prezydent Rafał Bruski chciałby nazwać nazwę kładki w przebiegu Mostu Uniwersyteckiego.

Kładka NATO miałaby wpisywać się w bydgoski Rok NATO, w 25. rocznicę wstąpienia Polski do tego paktu oraz 20. rocznicę powołania w Bydgoszczy Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

- Wierzę, że uhonorowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego w ten sposób spotka się z aprobatą wszystkich radnych, a uroczyste nadanie imienia obiektowi inżynieryjnemu na Wzgórzu Wolności będzie stanowiło element obchodów Bydgoskiego Roku NATO i JFTC. Myślę, że dziś nikt nie ma wątpliwości, że obecność Polski w sojuszu to jeden z filarów naszego bezpieczeństwa – podkreśla Prezydent Rafał Bruski.

 

Jest to kładka piesza, która sąsiaduje z International School of Bydgoszcz, ta anglojęzyczna szkoła prowadzona przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest potocznie nazywana szkołą NATO, z uwagi na uczęszczanie dzieci oficerów z Centrum Szkolenia Sił Połączonych.


Formalnie nowa kadencja rozpocznie się w maju – pierwsze obrady zapewne odbędą się zaraz po weekendzie majowym.