Jesteś tutaj: Home

Bydgoszczanie świętują 25.lecie Polski w NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 marzec 2024 12:07
Bydgoszczanie świętują 25.lecie Polski w NATO Fot: UMB

Sobota w Bydgoszczy upłynęła pod znakiem festynu NATO, który odbył się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym – zainteresowanie było tak ogromne, że tworzyły się okresowo korki, mało kto spodziewał się takiego zainteresowania. Dla łatwiejszego dojazdu na ten dzień były też uruchomione specjalne linie autobusowe.

Na hali BCTW – zatem aura, która momentami się psuła, nie była dla wydarzenia straszna – pojawił się przede wszystkim sprzęt wojskowy, można było z bliska zobaczyć: Abramsy, Leopardy, Hurmasy, czy polskie Kraby. Możliwość zobaczenia takiego sprzętu, a nawet wejścia do środka, to już była wielka atrakcja, w szczególności dla tych młodszych. Piknik NATO to była też okazja do spotkania z oficerami z różnych państw, którzy pełnią służbę w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy.

 

 

Pojawił się okolicznościowy tramwaj

Również w sobotę na bydgoskie tory wyjechał specjalny tramwaj wyprodukowany przez PESA z hasłem przewodnim ,,Bydgoszcz Polska Stolica NATO” dla uczczenia 20. lecia powołania Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. Ten tramwaj będzie przez najbliższe miesiące jeździł na różnych liniach w ramach normalnych kursów liniowych.

 

Fot: Bogusław Białas

 

Oficjalne obchody 25. lecia Polski w NATO w Bydgoszczy odbyły się we wtorek 12 marca, zbiórką z ceremoniałem wojskowym na Starym Rynku.