Jesteś tutaj: Home

Rolnicy planują kolejny protest w Bydgoszczy. Najpierw jednak rozmowy w ministerstwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 14 luty 2024 16:57

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnosząc się do postulatów protestujących w piątek w Bydgoszczy rolników wyraziło zrozumienie, jednocześnie prowadzone są z Komisją Europejską rozmowy z jednej strony w kwestii rezygnacji z Zielonego Ładu, a także restrykcji w sprawie importu płodów rolnych z Ukrainy. Na wtorek 20 lutego jest planowany kolejny protest w Bydgoszczy.

 

- Rozmawiałem osobiście z ministrem Czesławem Siekierskim – poinformował wojewoda Michał Sztybel na konferencji prasowej. Do rozmowy doszło w poniedziałek. Minister Siekierski zaprosił dwóch przedstawicieli kujawsko-pomorskich rolników na ogólnopolskie rozmowy, które odbędą się jutro w Warszawie – 15 lutego.


O tych rozmowach więcej będziemy mogli napisać dopiero po ich zakończeniu, zatem trudno dzisiaj przewidzieć scenariusz na najbliższe dni. Jeżeli miałoby dojść we wtorek do planowanego protestu w Bydgoszczy, wojewoda chce się spotkać wcześniej z liderami protestu, aby uzgodnić współpracę, żeby nie doszło do niepotrzebnych eskalacji co obserwowaliśmy w miniony piątek, ale też skutki protestu były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców Bydgoszczy.

 

W piątek były jeszcze zapowiedzi możliwości blokowania dróg w tym tygodniu. Powyższe informacje wskazują, że na razie na eskalację się nie zanosi.