Jesteś tutaj: Home

SLD poprze Strategie Rozwoju Województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 10 październik 2013 15:03

Radna sejmiku Elżbieta Krzyżanowska poinformowała na konferencji prasowej, że jej ugrupowanie poprze zaproponowaną przez marszałka Strategię Rozwoju Województwa do 2020 roku, nie kryjąc jednak, że sposób prowadzenia prac nad nią miał wiele do życzenia.

Przyjęcie tej strategii jest konieczne, abyśmy dostali pieniądze na inwestycje – wyjaśniała radna SLD Elżbieta Krzyżanowska -  Jako klub zgłosiliśmy wiele poprawek i większość z nich została przyjęta, dlatego będziemy głosować za przyjęciem tego dokumentu.

 

Radna wymieniła tutaj chociażby kwestie dotyczące inwestycji w bydgoską kulturę, a także elementy które mają pozwolić na zmniejszenie bezrobocia. W rozmowie z nami Krzyżanowska deklarowała także, że klub SLD zabiega cały czas o remont linii kolejowej nr 356 na odcinku Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz w ramach funduszy na lata 2014-2020.

 

Projekt strategii zakłada jednak także ideologiczne zapisy dotyczące powstania metropolii sieciowej Bydgoszczy i Torunia. Zapytana przez nas o tę kwestię radna przyznała, że te zapisy o niczym nie przesądzają i dużo zależeć będzie tutaj od władz miasta.

 

Komentarz autora:

Konsensus sił politycznych w sejmiku na pewno wzmocni pozycję negocjacyjną naszego województwa, w walce o fundusze na najbliższe lata. Na dzień dzisiejszy nic nie jest bowiem pewne i o każdą z inwestycji będzie marszałek musiał walczyć. Nie kryje jednak obawy, że uchwalenie strategii z zapisami, które mówią o intencji powstania metropolii sieciowej Bydgoszczy i Torunia, tylko umocni pogląd, że Bydgoszcz i Toruń chcą tworzyć dwumiasto. 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: