Jesteś tutaj: Home

Po wyborach chcemy wyróżnić najbardziej pracowitego posła minionej kadencji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 28 październik 2023 10:55

Pierwotnie nasz coroczny ranking posłów zawiesiliśmy w 2021 roku z uwagi na fakt, że parlamentarzyści z regionu przestali współpracować ponad podziałami politycznymi. Ostatecznie uznaliśmy jednak, że na koniec kadencji należy się jedno wyróżnienie za całokształt w ostatnich 4 latach. W naszym subiektywnym rankingu chcemy wyróżnić posła Jana Szopińskiego, który reelekcji na X kadencję Sejmu RP nie uzyskał.

Poseł Jan Szopiński wyróżniał się aktywnością od początku kadencji w 2019 roku, w sposób szczególny angażował się w sprawy ważne dla regionu. Po czterech latach u wielu zapracował na miano jednego z najbardziej pracowitych posłów, co pokazywała zarówno statystyka sejmowa (drugi najczęściej występujący na mównicy), o czym mówił jeden z liderów Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty wskazując, że nie jest to tylko statystyka, ale są to wypowiedzi mądre i przemyślane, ale też zauważały to media – chociażby portal Onet.pl. W tematach regionalnych Szopiński się wyróżniał również, kilka tygodni temu jako pierwszy z parlamentarzystów i chyba jedyny z regionu mówił o tym, że zapisy Krajowego Programu Kolejowego są niekorzystne dla Bydgoszczy, bo wiele kluczowych zadań znalazło się na liście rezerwowej.

 

Z uwagi na zaangażowanie dla spraw bydgoskich, które nie zawsze było widoczne, uznaliśmy iż sprawiedliwe będzie przyznanie posłowi Janowi Szopińskiego wyróżnienia w 2023 roku.

 

Jednocześnie wyrażamy nadzieje, że nowa kadencja przełoży się na lepszą współpracę między parlamentarzystami z okręgu bydgoskiego.

 

Zwycięzcy naszych rankingów

2023 – Jan Szopiński
2021-2022 – ranking zawieszony
2020 – ex aequo Łukasz Schreiber i Jan Szopiński
2019 – ex aequo Łukasz Schreiber i Bartosz Kownacki
2018 – Łukasz Schreiber
2017 – Łukasz Schreiber
2016 – Łukasz Schreiber
2015 – Anna Bańkowska
2014 – Anna Bańkowska
2013 – Anna Bańkowska