Jesteś tutaj: Home

W toku kampanii wyborczej PiS może stracić w sejmiku kolejnego radnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 06 październik 2023 00:12
W toku kampanii wyborczej PiS może stracić w sejmiku kolejnego radnego Fot: YouTube

W wyborach samorządowych z 2018 roku Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 11 mandatów w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, na dzisiaj klub ten liczy już 9 członków, a niewykluczone, że wkrótce za woltę wyborczą wyrzucony zostanie też radny Marek Hildebrandt wybrany z okręgu grudziądzkiego.

W przyszłą niedzielę w okręgach województwa kujawsko-pomorskiego będziemy mogli wybierać kandydatów z 7 list wyborczych, choć w debacie publicznej najbardziej aktywne jest 5 komitetów związanych z ugrupowaniami obecnymi w Sejmie. Trochę przebijają się też dodatkowo Bezpartyjni Samorządowcy, ale mało który wyborca ma świadomość, że w okręgu bydgoskim 14 kandydatów zarejestrował kandydat Polska Jest Jedna. Nie ma tam co prawda znanych nazwisk, ale w okręgu toruńsko-włocławskim z drugiego miejsca startuje osoba rozpoznawalna przedsiębiorcy Marka Hildebrandta, który jest radnym wojewódzkim z ramienia PiS.

 

Polska Jest Jedna to komitet założony przez prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha, o twardych konserwatywnych poglądach, zatem odbierający głosy PiS-owi i Konfederacji. Zarejestrowanie się tego komitetu niemal w całym kraju okazało się zaskoczeniem, choć lider ugrupowania ma na to swoją teorię - To co się stało jest wielkim cudem – interwencją Bożą i Matki najświętszej.


Rafał Piech dalej na nagraniu mówi - My nie jesteśmy skażeni żadnym układem, jesteśmy czyści, jesteśmy autentyczni i mówimy prawdę, a to jest dzisiaj niewygodne.

 

Po wyborach dowiemy się, czy radny Hildebrandt zostanie ukarany za wspieranie konkurencyjnego wobec PiS komitetu.

 

Jako pierwszy klub PiS-u w Sejmiku opuścił radny Jacek Chmarzyński, który obecnie wspólpracuje z Koalicją Obywatelską, kilka tygodni temu z klubu wypisał się też radny Adam Banaszak.