Jesteś tutaj: Home

Janusz Palikot tworzy – Twój Ruch

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 07 październik 2013 01:11

W niedziele w Warszawie odbył się kongres założycielski nowej partii – Twój Ruch, która zastąpi dzisiejszy Ruch Palikota. Będzie to z jednej strony zabieg marketingowy, który ma odświeżyć wizerunek środowiska Janusza Palikota, z drugiej jednak strony będzie to także sojusz kilku środowisk lewicowych.

To jest twój ruch, to jest nasz ruch – mówił na kongresie Janusz Palikot. Tworzony on będzie przez Europę Plus, Rację Polskiej Lewicy, Unię Lewicy Unię Demokratyczną czy Polską Partię Pracy.  Za tymi organizacjami kryją się dość mocno lewicowe poglądy światopoglądowe.

 

Palikot na inauguracji nowej partii mówił jednak także o kwestiach gospodarczych, głównie problemach młodych ludzi. Zapowiedział między innymi likwidację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a zamiast tej instytucji wprowadzić tzw. emeryturę państwową. Ma to usunąć przeszkodę, jaką dla wielu początkujących przedsiębiorców są składki na ubezpieczenia społeczne.

 

Jeżeli zmarnujemy najbliższe lata, to Polska nigdy nie dogoni zachodu – mówił Janusz Palikot, odnosząc się do ostatniej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, która daje Polsce dość spore dotacje na rozwój.

 

Do Warszawy przybyła dość spora grupa działaczy byłego Ruchu Palikota z Bydgoszczy. 

 

 

Twój Ruch w takiej formie może odebrać część elektoratu Sojuszowi Lewicy Demokratycznej. 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica