Jesteś tutaj: Home

,,Zbliżenia” wyzbyły się pluralizmu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 24 wrzesień 2023 00:04

Chcąc nie chcąc z podatku musimy utrzymywać media publiczne, bo podobno pełnią one misję, która w okresie kampanii wyborczych polegać ma na pluralistycznym prezentowaniu wszystkich poglądów. Serwis informacyjny TVP Bydgoszcz ,,Zbliżenia” dzisiaj nie przypomina tego jeszcze sprzed kilku miesięcy. Przyjrzeliśmy się wydaniom z czwartku i piątku (wydaniom opublikowanym na YouTube).

 

Do zrobienia tej analizy skłonił nas nieobecność przedstawicieli Zbliżeń na konferencji prasowej kandydatki Koalicji Obywatelskiej dotyczącej ważnego tematu jakim jest zdrowie psychiczne młodzieży. To jeszcze nie byłoby problemem, bowiem faktycznie trudno jest obsłużyć każdą konferencję, gdy kandydaci organizują ich na potęgę, ale w podobnym czasie kamery były już obecne na konferencjach kandydatów z listy PiS.

 

Oba wydania rozpoczynają materiały opracowane przez TVP Info, atakujący film Agnieszki Holland z przekazem, iż wspiera ją opozycja, co jest próbą pokazania opozycji w negatywnym świetle (pokazywany jest w tym świetle lider bydgoskiej listy Krzysztof Gawkowski).

 

W piątkowym wydaniu Zbliżeń pojawia się jedynie dwóch kandydatów opozycji, występujący w roli wicemarszałka województwa na otwarciu drogi, w tym samym materiale wypowiada się toruński poseł KO Tomasz Lenz. Dalej wypowiadają się w tym wydaniu już tylko kandydaci z listy PiS: Mikołaj Bogdanowicz, Łukasz Schreiber, Jarosław Wenderlich, Ireneusz Stachowiak, Mariusz Kałużny, Józef Ramlau, Anna Gembicka, Krzysztof Szczucki, Jan Krzysztof Ardanowski, Grażyna Szabelska i Marcin Wroński.

 

Czwartkowe wydanie było mniej polityczne, zainteresowaliśmy się nim jednak dlatego, gdyż tego dnia odbywała się konferencja prasowa posłów Nowej Lewicy, na której była ekipa z TVP, ale w Zbliżeniach nic o tym i tak nie wspomniano. W czwartek wypowiadali się  kandydaci PiS: Krzysztof Szczucki,  Radosław Kempiński i Ewa Kozanecka.