Jesteś tutaj: Home

Na nowe parkomaty jeszcze poczekamy – jednym z powodów spór o 5G

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 wrzesień 2023 06:25

Na początek chcemy przeprosić naszych czytelników za wprowadzenie w błąd, gdyż 10 sierpnia opublikowaliśmy publikację pt.: ,,Nowe parkomaty będą pracować w technologii 5G. ZDMiKP wygrywa spór „. Niestety sekretariat Krajowej Izby Odwoławczej wprowadził nas w błąd, faktycznie bowiem KIO uznała wiele racji częstochowskiej firmy. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Przetarg na nowe parkometry, które mają pozwolić płacić chociażby kartą bez konieczności posiadani odliczonych monet, co jest dużym mankamentem obecnego systemu, ogłoszono pod koniec czerwca. Z uwagi na odwołanie jednej z firm do dzisiaj nie nastąpiło otwarcie ofert, aktualny na dzisiaj termin to 25 września.

 

Jednym z powodów sporu był zapisany przez ZDMiKP wymóg, iż parkometry muszą pracować w technologii transmisji 5G. Częstochowska firma zarzuciła, iż to wyklucza konkurencje, która posiada parkometry w starszej technologii 4G/LTE, która do tego typu operacji powinna być wystarczająca.

 

Po sporze w Krajowej Izbie Odwoławczej – 1 września ZDMiKP zmienił specyfikację, nie ma już wymogu technologii 5G, jest natomiast zapis, o technologii transmisji niezbędnej do sprawnego działania. Odwołanie zawierało też inne elementy, które z pierwszym dniem września zostały do tego postępowania zaimplikowane.

 

Zamówienie zakłada dostawę 326 parkomatów z możliwością rozszerzenia o kolejne 150. Pierwsze 326 parkomatów pojawi się do 124 dni od momentu podpisania umowy. Terminu podpisania umowy, z uwagi na prowadzone postępowanie nie można przewidzieć.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica