Jesteś tutaj: Home

Zapadł wyrok po morderstwie bydgoszczanki w Wielkiej Brytanii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 14 wrzesień 2023 00:16
Nagranie z monitoringu. Oprawca prowadzi swoją ofiarę Nagranie z monitoringu. Oprawca prowadzi swoją ofiarę

Northamptonshire to hrabstwo w środkowej Anglii w 2021 roku wstrząsnęła nim, a później całą Wielką Brytanią, śmierć 31-letniej Marty, Polki która pochodziła z Bydgoszczy. Cztery lata wcześniej – w 2017 roku – wraz z mężem wyemigrowała z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii. Zabójcę dobrze znała – był to jej były mąż Paweł.

Przed tygodniem na stronie policji z Northamptonshire pojawiła się publikacja ,,Family tribute to Marta”, przedstawiającą tę smutną historię oraz nagranie, gdzie przed komisariatem detektyw Joe Banfield, który odnalazł jako pierwszy ciało Polki, czyta wspomnienia jakie napisali o niej jej bliscy ,,Bez niej już nigdy nie będzie tak samo. Strata Marty zmieniła całe nasze życie” - wyczytuje detektyw, będący jednocześnie policjantem.

 


Banfield odnalazł Martę w pokoju wynajętym przez jej byłego męża, mężczyzna był też pokaleczony, próbował popełnić przy policjantach samobójstwo. Ustalono, że zanim pojawili się policjanci, z ciałem zmarłej przebywał 4 dni.

 

Na początku września w tej sprawie zapadł wyrok, o którym pisze portal BBC. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa, usłyszał wyrok dożywocia, z możliwością ubiegania się o skrócenie kary po 18 latach.- ,,Nie mogłeś jej mieć dla siebie, to chciałeś mieć pewność, że nikt inny nie będzie mógł jej mieć” - zwrócił się do skazanego sędzia wydający wyrok.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica