Jesteś tutaj: Home

Czyżby wkrótce WizzAir planował ogłosić nowy kierunek?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 wrzesień 2023 00:00

Gdy w grudniu węgierskie linie lotnicze uruchamiały połączenie z Bydgoszczy do Londynu spekulowano, że to może nie być ostatnie słowo Węgrów i spodziewać możemy się rozszerzenia oferty. Konkretne deklaracje jednak zazwyczaj ogłaszane są na tuż przed, oferta złożona na promocję województwa w przetargu sugerować może, że Węgrzy mogą planować zwiększyć swoje zaangażowanie lub szukają pretekstu do wycofania się.

Przepisy unijne nie pozwalają na dotowanie linii lotniczych, właściciele lotnisk wraz z właścicielami linii lotniczych znaleźli jednak na to taki sposób, że ci pierwsi mogą u tych drugich zamawiać usługi reklamowane np. pokładach samolotów. WizzAir w trwającym postępowaniu przetargowym zaproponował ponad 15 mln zł za reklamowanie Województwa Kujawsko-Pomorskiego w okresie krótszym niż pół roku. Jest to bardzo duża stawka, dla porównania PLL LOT latający do Warszawy, sezonowo też do Krakowa, świadczy usługi reklamowe nieznacznie przekraczające 2 mln zł. WizzAir po wejściu do Bydgoszczy w grudniu realizował usługi reklamowe nieznacznie przekraczające wartość miliona złotych.

 

Oferta prawie 15-krotnie wyższa może sugerować, że zaangażowanie WizzAir może się zwiększyć. Raczej to nie jest stawka zaporowa, bowiem zamawiający na ten przetarg przewidział prawie 14 mln zł budżetu.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica