Jesteś tutaj: Home

Pojawiły się znacznie tańsze oferty na rewitalizację bulwarów. Daje to szansę, że prace rewitalizacyjne ruszą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 wrzesień 2023 14:58
Zrewitalizowany niedawno bulwar Zrewitalizowany niedawno bulwar

W 2022 roku Bydgoszczy otrzymała z Polskiego Ładu 30 mln zł dofinansowania na rewitalizację kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą oraz znajdującej się w ścisłym centrum Wyspy Świętej Barbary, wciąż nie wybrano jednak wykonawcy dla tego zadania, bowiem w poprzednich dwóch przetargach oferty dość znacząco przewyższały budżet.

Wczoraj (5 września) miało miejsce otwarcie ofert w trzecim przetargu obejmującym odcinek od ulicy Krakowskiej do ulicy Żabiej (położonej kawałek na wschód do Mostu Pomorskiego), którego realizacja sprawi, że długość zrewitalizowanych bulwarów znacznie wzrośnie oraz wspomnianej Wyspy Świętej Barbary – do przetargu przystąpiły trzy firmy oferując oferty od 40 mln zł do ponad 62 mln zł. To nadal więcej niż rządowa dotacja, ale jednak znacznie mniej niż oferty w poprzednich przetargach, gdy ważne oferty oscylowały w okolicach 90 mln zł. Prezydent musi tę sprawę przeanalizować i ewentualnie poprosić radnych o zwiększenie budżetu na to zadanie o środki z budżetu miasta.

 

W drugiej połowie sierpnia Urząd Miasta wniósł w ramach kolejnej edycji Polskiego Ładu o kolejne 30 mln zł na bulwary, tym razem na kolejny odcinek od ulicy Żabiej do Mostu Kazimierza Wielkiego. Ten konkurs nie został jeszcze przez Kancelarię Premiera rozstrzygnięty.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica