Jesteś tutaj: Home

PiS odsłonił karty. Zagadkowa nieobecność posła Latosa na liście. Lider listy zapowiada reparacje dla Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 wrzesień 2023 13:38

Ostatnie dni to szereg spekulacji na temat list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu, wiele rzeczy się zmieniało dynamicznie, w praktyce sami kandydaci do końca nie byli świadomi na którym miejscu się znajdą. W sobotę rano europoseł Kosma Złotowski dokonał prezentacji kandydatów, listę tak jak zapowiedział prezes Jarosław Kaczyński otworzy minister w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Szrot.


Największą niespodzianką jest jednak brak posła Tomasz Latosa na liście, co prawda spekulowano o tym od kilku dni, sprawa jest mocno tajemnicza – Zaszły takie okoliczności, że pan prezes Tomasz Latos i Komitet Polityczny uznały, że lepiej będzie jeżeli prezes Latos nie będzie w tych wyborach startował – poinformował europoseł Kosma Złotowski.

 

 

Pierwsza piątka na liście potwierdza się z naszymi informacjami z czwartku – na drugim miejscu znalazł się minister Łukasz Schreiber, z trzeciego miejsca wystartuje radna Grażyna Szabelska, a z czwartego poseł Bartosz Kownacki. Pierwszą piątkę zamknie Piotr Król. Posłanka Ewa Kozanecka będzie dopiero szósta, tak niska pozycja ma być swego rodzaju karą za wychodzenie przed szereg. Na siódmym miejscu znajduje się reprezentant Republikanów Marcin Wroński z Inowrocławia. W pierwszej dziewiątce mamy także wiceministra Jarosława Wenderlicha. Z ostatniego miejsca wystartuje Ireneusz Stachowiak z Suwerennej Polski.

 

Do Senatu z okręgu bydgoskiego wystartuje wicewojewoda Radosław Kempiński, natomiast z inowrocławskiego wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Szrot zapowiada walkę o reparację

- Początek września w Bydgoszczy ma zawsze charakter szczególny, bo w 1939 roku to tutaj Polacy i cały świat przekonali się jak będzie wyglądać ta wojna, która wybuchał i jaki będzie miała charakter – mówił lider listy Paweł Szrot – Kiedy Polska koniec końców otrzyma należne od Niemiec reparacje, ja nie mówię, że to stanie się jutro czy pojutrze, za rok, albo za pięć lat, ale spokojnie krok na kroczku musimy to na naszym sąsiedzie wymóc. To absolutnie niemała część tych reparacji powinna trafić tu, gdzie Niemcy w 1939 roku pokazali swoje oblicze.

 

Ogłoszona lista kandydatów:
1. Paweł Szrot
2. Łukasz Schreiber
3. Grażyna Szabelska
4. Bartosz Kownacki
5. Piotr Król
6. Ewa Kozanecka
7. Marcin Wroński
8. Danuta Pilarska
9. Jarosław Wenderlich
10. Ryszard Zarucki
11. Marek Witkowski
12. Jerzy Gawęda
13. Krzysztof Szulczyk
14. Ewa Woś
15. Stanisława Kuffel
16. Klaudia Pawłowska
17. Maria Warda
18. Antoni Lewandowski
19. Anna Falkowska
20. Adam Ryfa
21. Anna Jakubowska
22. Emil Nowakowski
23. Jerzy Łaganowski
24. Ireneusz Stachowiak

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica