Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz Zachód wita pasażerów w nowej odsłonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 sierpień 2023 19:14

Przygotowania do modernizacji Bydgoszcz Zachód trwały kilka lat, w ubiegłym roku oficjalnie ruszyły pracę, a od dzisiaj z nowego dworca mogą korzystać mieszkańcy. Nowy obiekt to nie tylko lepsza estetyka, ale też centralne ogrzewanie, które może ułatwić życie podróżnym w zimniejszej pogodzie oraz toaleta przygotowana dla rodziców z małymi dziećmi.


- Za kwotę blisko 5 mln zł ten budynek przeszedł kapitalny remont – mówił Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP SA. W praktyce właściwie rozebrano stare budynki dworcowe i postawiono nową konstrukcję – W ramach prac powstał cały węzeł sanitarny są łazienki, jest miejsce do przewijania dzieci.

 

Dzisiaj dworzec Bydgoszcz Zachód obsługuje ruch pasażerski pomiędzy Bydgoszczą i Nakłem nad Notecią, z tego powodu nie jest to wielu pasażerów dziennie, ale ten ciąg kolejowy ma duży potencjał do rozwoju. W planach jest budowa szybkiej kolei do Koszalina, a także inwestycje które przyśpieszą skomunikowanie z Gorzewem Wielkopolski i Szczecinem, a w przyszłości być może po tej trasie będą jeździły nawet pociągi do Berlina.

 

 

 

 

W otwarciu dworca Bydgoszcz Zachód uczestniczył wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel – Polska kolej zmienia się na naszych oczach, odradza się, unowocześnia, staje się coraz nowocześniejsza.

 

- To jest wyraz także nowoczesnego państwa – podkreśla minister Łukasz Schreiber – Jeżeli chcemy rozwiać, a chcemy to robić jako rząd, ekologiczny transport, to nie tylko trzeba dbać o ceny biletów i jakość połączeń, ale także standard jaki widzimy na dworcach.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica