Jesteś tutaj: Home

Sejmik na razie Audytu Krajobrazowego nie uchwalił

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 sierpień 2023 12:02

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa planowane było uchwalenie Kujawsko-Pomorskiego Audytu Krajobrazowego, dokumentu bardzo ważnego, bowiem będzie on kształtował przez długie lata ład przestrzenny, przez co może np. ograniczać inwestycje na pewnych obszarach. Z racji tego, że nie udało się wszystkich wątpliwości rozwiązać, tematu nie omawiano, ani nie glosowano – wróci on w przyszłości.


- Mamy pewne rzeczy jeszcze do wyjaśnienia w tej kwestii – poinformował marszałek Piotr Całbecki, który poprosił o usuniecie tego punktu z porządku obrad. Radni zgodzili się z tym oczekiwaniem.

 

 

Pracę nad audytem trwały tak naprawdę lata, zaprezentowana dobry rok temu propozycja budziła spore emocje, krytycznie zapisy oceniła m.in. Rada Miasta Bydgoszczy i Rada Gminy Nowej Wsi Wielkiej, wskazując na niekorzystne zapisy dla planów budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo. W prezentowanej kilka tygodni wersji audytu na tym obszarze zgodzono się wprowadzić daleko idące odstępstwa, co miałoby pogodzić interesy ochrony krajobrazu i planów rozwojowych dotyczących Emilianowa.

 

Jak udało nam się ustalić o ponowne przeanalizowanie uchwały wniósł radny Roman Jasiakiewicz, mając wątpliwości czy obecne zapisy mogą być niekorzystne dla rozwoju terminalu Bydgoszcz Emilianowo.

 

Na razie projekt wraca jednak do konsultacji.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica