Jesteś tutaj: Home

Firma z Wielenia zbuduje przedszkole w Cielu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 20 sierpień 2023 16:43

Duże emocje polityczne w gminie Białe Błota budziła kwestia budowy przedszkola w Cielu, o ile wszyscy byli zgodni co do potrzeby jego powstania, to wójt toczył z radnymi spór o jego cenę. 11 sierpnia ostatecznie wykonano jednak wykonawcę, co dla społeczności gminy powinno temat zamknąć.

Pierwszy przetarg na budowę tego przedszkola wójt Dariusz Fundator ogłosił tuż przed wigilią. Na wiosnę poznaliśmy oferty, a te przekraczały ustalony na poziomie 17 mln zł budżet. Wójt próbował radnych przekonać do jego zwiększenia, ostatecznie radni postawili jednak na swoim i pierwszy przetarg został unieważniony. Drugi przetarg wójt ogłosił pod koniec maja, a 11 sierpnia miał on swój finał w postaci wyboru oferty firmy KANROD z Wielunia na kwotę nieco ponad 17,4 mln zł, to o około 350 tys. zł mniej niż najtańsza oferta z pierwszego przetargu, co można uznać za szczęśliwy finał.

 

Jakby nie patrzeć każda ze strony miała w tym sporze trochę racji, bo radnym udało się doprowadzić do ponad 300 tys. oszczędności, wójt natomiast przestrzegał, że nowy przetarg opóźni rozpoczęcie budowy – zamiast wybranego wykonawcy na przełomie kwietnia-maja, nastąpiło to dopiero w sierpniu.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica