Jesteś tutaj: Home

W Urzędzie Marszałkowskim mają chrapkę na nowe limuzyny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 sierpień 2023 00:30

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski chce wynająć 30 samochodów na cztery lata, jak wczytamy się w specyfikę przetargu to wymagania co do luksusów są spore, a to oznacza, że najem nie musi być wcale tani.

Najwięcej samochodów z tej puli trafi bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – 18 pojazdów, 8 samochodów otrzyma z kolei Zarząd Dróg Wojewódzkich. Pozostałe trafią do Kujawsko-Pomorskiego Biura Planowania Przestrzennego, Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wojewódzkiego Urzędu Pracy – zważywszy jednak na niewielką ilość dla tych instytucji, służyć będą one raczej tzw. vip-om.

 

Przyjrzyjmy się specyfikacji – samochody muszą być wyprodukowane w 2023 roku, mówimy zatem o nowych pojazdach. Urząd Marszałkowski życzy sobie automatyczne skrzynie biegów, szary lakier, silnik o mocy przynajmniej 130 koni mechanicznych, kamerę cofania, czujniki parkowania, czujnik który po wystąpieniu deszczu automatycznie uruchomi wycieraczki, system rozpoznawania znaków drogowych, wbudowaną nawigację, czy widok ekranu telefonu komórkowego na panelu radia.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica