Jesteś tutaj: Home

Związek pracodawców: Obecna koncepcja kolei dużych prędkości marginalizuje nasze województwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 16 sierpień 2023 13:13
Związek pracodawców: Obecna koncepcja kolei dużych prędkości marginalizuje nasze województwo CC BY-SA 3.0 by Lantus

Po samorządowcach negatywny głos dotyczący koncepcji przebiegu kolei dużych prędkości zabierają Pracodawcy Pomorza i Kujaw, największa w województwie organizacja skupiająca pracodawców - Aktualne zamierzenia spółki CPK są bardzo niekorzystne dla województwa kujawsko-pomorskiego, wręcz doprowadzają do jego marginalizacji – napisano zdecydowanie w stanowisku.


Aktualne zamierzenia spółki CPK są bardzo niekorzystne dla województwa kujawsko-pomorskiego, wręcz doprowadzają do jego marginalizacji – ocenia organizacja - Przy aktualnym projekcie rozmieszczenia nowych linii kolejowych pewne jest, że województwo kujawsko - pomorskie pozbawione będzie impulsów rozwojowych, co przełoży się na utrudnione warunki funkcjonujących przedsiębiorstw, w tym na ich kłopoty funkcjonalne i rozwojowe, związane z usługami i wytwórstwem. (…) Nie zgadzamy się by nasze firmy zostały pozbawione równych szans na ich funkcjonowanie i rozwój, żądamy uwzględnienia naszych wniosków w zakresie modernizacji przebiegu Kolei Dużych Prędkości.

 

Rządowa koncepcja zakłada budowę linii o prędkościach do 350 km/h z CPK przez Płock i okolice Włocławka do Grudziądza i Trójmiasta. Dojazd do Torunia i Bydgoszczy odbywałby się w oparciu o już istniejące linie kolejowe, która mają przejść delikatną modernizację – nie ma jednak mowy o prędkościach powyżej 160 km/h.

 

 

Apelujemy do wszystkich instytucji, osób fizycznych i prawnych naszego regionu, o włączenie się do wspólnych działań, których efektem będzie uniknięcie marginalizacji województwa kujawsko – pomorskiego w zakresie transportu i komunikacji publicznej – piszą Pracodawcy Pomorza i Kujaw.