Jesteś tutaj: Home

Ciężkie tiry bez wjazdu do centrum Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 sierpień 2023 11:49

Wczoraj i dzisiaj (10 i 11 sierpnia) pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na wjazdach do Bydgoszczy ustawiają znaki zakazujące wjazdu na teren miasta pojazdów o wadze powyżej 18 ton. Mniej ciężkich tirów w mieście powinno przełożyć się na większe bezpieczeństwo, ale też lepsze powietrze dla mieszkańców. Tranzytowi dedykowana jest obwodnica Bydgoszczy w ciągu drogi S5/S10, oddana do użytku w całości dwa i pół roku temu.

 

Znaki zakazujące wjazdu pojazdów powyżej 18 ton obowiązywać będą od wjazdu od strony Smukały, Osowej Góry, Nakielskiej, alei Wyszyńsiego w okolicach lotniska, Nowotoruńskiej. Z Armii Krajowej ciężkie pojazdy nie będą mogły zjeżdżać też w Artyleryjską w kierunku zachodnim. Dalej będą obowiązywać wprowadzone już wcześniej zakazy wjazdu pojazdów powyżej 10 ton ulicą Szubińską oraz Bydgoskich Przemysłowców (wjazd od strony parku przemysłowego).

 

Jedyna droga przejazdu dla ciężkich pojazdów jaka pozostanie to wjazd od strony Armii Krajowej i skręt w Kamienną w kierunku Fordonu z wyjazdem przez Most Fordoński.

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica