Jesteś tutaj: Home

Bydgoszcz jest rozkopana – wodociągi zaskakują kierowców prawie z dnia na dzień

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 sierpień 2023 13:41

W ubiegły piątek ZDMiKP poinformował, że w nocy z poniedziałku na wtorek (7-8 sierpnia) z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy Jagiellońskiej w okolicach ulicy Focha. Powodem tego są prace miejskich wodociągów związane z budową kanalizacji deszczowej. Z tego samego powodu po ulicy Gdańskiej nie kursują tramwaje, ogólnie ruch w Śródmieściu jest mocno utrudniony. Na tym jednak nie koniec.

Nikt nie jest wstanie przedstawić dokładnego harmonogramu jeżeli chodzi o zamknięcia kolejnych ulic, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wstępnie wskazał jednak miejsca, gdzie również może dochodzić do zamknięć lub ograniczeń w ruchu – są to ulice: Hetmańska, Szubińska, Mazowiecka, ulica Grunwaldzka na Osowej Górze.

 

W dalszej perspektywie, ale z uwagi na konieczność zakończenia projektu do końca roku, czyli jeszcze w tym roku, spodziewać możemy się też utrudnień na: Stawowej, Staszica, Bocainowo, Kasztanowej/Kamiennej, Alei Ossolińskich, Ugory, Nakielskiej, Pięknej.

 

Celem realizowanych inwestycji jest budowa zbiorników retencyjnych, które będą wstanie przyjmować większe opady, aby nie dochodziło do zjawiska zalewania ulic znanego sprzed kilku lat.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica