Jesteś tutaj: Home

O psach, które jeżdżą koleją

Napisane przez  Ł.R. / Newseria Opublikowano w Regionalne piątek, 18 sierpień 2023 10:48

Pod koniec sierpnia odbędzie się premiera ekranizacji powieści Romana Pisarskiego ,,O psie który jeździł koleją”. Przy tej okazji PKP Intercity postanowiło się pochwalić swoją polityką związaną z podróżowaniem czworonogów. W pierwszych trzech miesiącach 2023 roku przewoźnik miał przewieść 104 tys. czworonogów oraz 31 mln ludzkich pasażerów – Psy bardzo często podróżują pociągami PKP Intercity – ocenia Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP Intercity.


Małe zwierzęta domowe, które przewożone są w przenośnym transporterze i nie wywołują uciążliwości dla współpasażerów można przewozić bezpłatnie, bez dodatkowego biletu. W przypadku większych psów, które nie mieszczą się do transporterów PKP Intercity oferuje bilet zryczałtowany w kwocie 15,20 zł.

 

 

– Jedyne, czego wymagamy od naszych pasażerów, to posiadania biletu na przewóz psa oraz oczywiście zapytania współpasażerów przed rozpoczęciem podróży, czy obecność psa im nie przeszkadza. Tyle wystarczy – mówi Tomasz Gontarz. – Jeśli współpasażer ma np. alergię na psy albo zwyczajnie się ich boi, wówczas nie można psa przewieźć w przedziale. Konduktor znajdzie wtedy inne, wolne miejsce w pociągu, gdzie będzie można bezproblemowo odbyć podróż ze swoim milusińskim.

 

PKP Intercity wręcz zachęca do podróżowania z psami, na dworcach kolejowych umieszczane są misji z wodą.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica