Jesteś tutaj: Home

W listopadzie rząd kupił sprzęt dla niepełnosprawnych za 100 mln zł, ale nie jest znany jego los. Poseł chce, aby w Bydgoszczy powstała wypożyczalnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 lipiec 2023 16:56

W listopadzie 2022 roku Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zdecydowała się kupić sprzęt dla osób niepełnosprawnych warty 100 mln zł. Do dzisiaj jednak nie ujawniono jaki to jest dokładnie sprzęt i gdzie jest składowany, zamiast służyć niepełnosprawnym potrzebującym go – Zorganizowałem tę konferencję prasową, aby zaapelować do pani minister Marleny Maląg, aby wzięła się do roboty – mówi poseł Jan Szopiński.


W lutym poseł Jan Szopiński skierował do resortu kierowanego przez minister Marlenę Maląg interpelację z zapytaniem o tryb zakupu, rodzaj kupionego sprzętu, a także czy przewiduje się w Bydgoszczy wypożyczalnie, bowiem zdaniem parlamentarzysty lepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o dostępność będzie zamiast jednej centralnej wypożyczalni, sieć wypożyczalni w każdym województwie.

 

 

Szopiński do dzisiaj, a mamy już przecież lipiec, nie otrzymał odpowiedzi, resort co trzy miesiące prolonguje termin udzielenia odpowiedzi – Nie wiem kiedy doczekam się w tej kwestii odpowiedzi – wskazuje parlamentarzysta. W lipcu podobne zapytanie do ministerstwa odpowiedzialnego za politykę społeczną skierował Rzecznik Praw Obywatelskich - Zorganizowałem tę konferencję prasową, aby zaapelować do pani minister Marleny Maląg, aby wzięła się do roboty – podkreśla Szopiński – Kupiliśmy jakiś sprzęt, gdzieś on w Polsce tam jest, ci którzy znają się trochę na sprawie mówią, że on jest w Ełku. Sobie on tam jest od końca listopada, a my do dzisiaj nie zdążyliśmy opracować systemu polskich wypożyczalni, aby ten sprzęt służył niepełnosprawnym.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica