Jesteś tutaj: Home

W obszarze bydgoskiej starówki czekają nas kolejne duże przebudowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 lipiec 2023 06:25
W obszarze bydgoskiej starówki czekają nas kolejne duże przebudowy Fot: ZDMiKP

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami rewitalizacji Placu Kościeleckich, ratusz ogłosił już jednak przetarg też na remont Rybiego Rynku oraz kilku uliczek, zatem obszar bydgoskiej starówki może się stać dużym placem budowy. Na szczęście postępowanie przetargowe jest czasochłonne, zatem nie zanosi się na ich rozpoczęcie w trwającym sezonie turystycznym.

 

Obecnie obok Placu Kościeleckich możemy obserwować też budowę IV kręgu Opery Nova, która również powoduje pewne niedogodności, chociażby zamknięcie mostu Kiepury.

 

Plany wobec Rybiego Rynku obejmują to o czym mówiło się od dawna, czyli pełną likwidację miejsc parkingowych. Zamiast tego ma się pojawić zieleń, w tym drzewa oraz ławeczki. Całkowicie przy tym zostanie wymieniona nawierzchnia. Po tej rewitalizacji w planach jest też przywrócenie historycznego żurawia portowego.

 

Przetarg, który jak dobrze pójdzie zostanie otwarty już w przyszłym tygodniu, obejmuje również przebudowę ulic: Przyrzecze, Zaułek, Jana Kazimierza, Malczewskiego i Pod Blankami. Są to w głównej mierze ulice wręcz przy samym Starym Rynku, ta część inwestycji ma być dofinansowana z budżetu państwa.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica