Jesteś tutaj: Home

Bydgoski uniwersytet chce powołać filię w Grudziądzu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 lipiec 2023 00:53

W Grudziądzu oferta jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe ogranicza się do szkół prywatnych i filii szkół prywatnych, nie ma jednak żadnej publicznej uczelni. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy chciałby również powołać swoją filię w Grudziądzu, byłaby to pierwsza uczelnia publiczna w tym mieście.

W tej sprawie 12 lipca rektor UKW prof. Jacek Woźny oraz prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń. Wymiernymi elementami tego porozumienia miałoby być zaangażowanie się bydgoskiej uczelni we wspieranie edukacji w grudziądzkich szkołach. Może się to odbywać chociażby poprzez organizowanie specjalnych zajęć pozalekcyjnych. Strony uzgodniły też, że będą chciały doprowadzić do utworzenia filii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Grudziądzu.

 

W Grudziądzu działa obecnie jako typowo grudziądzka uczelnia Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w planach jest Wyższa Szkoła Techniczna powstała przy zaangażowaniu Wojskowych Zakładów Uzbrojenia wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Swoje wydziały zamiejscowe ma też włocławska Kujawska Szkoła Wyższa oraz łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica