Jesteś tutaj: Home

Latem chcą zbudować przystanki wiedeńskie przy Gdańskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 lipiec 2023 06:56

Idea przystanków wiedeńskich dotyczy sytuacji, gdy przystanek tramwajowy i chodnik przecina jezdnia ruchu, która co prawda zgodnie z przepisami na czas postoju tramwaju jest wyłączana z ruchu, czyli kierowcy muszą zatrzymać się przed linią, niekiedy jednak piraci drogowi powodują niebezpieczne zdarzenia, dlatego uniesienie jezdni (czyli przystanek wiedeński) zwiększają bezpieczeństwo.

Do tej pory w Bydgoszczy funkcjonuje tylko jeden tego typu przystanek przy ulicy Focha, przy Placu Teatralnym. Kilka lat temu byliśmy świadkami jak przy ulicy Gdańskiej, nieopodal skrzyżowania z Chodkiewicza, rozpędzony pojazd potrącił wysiadającą z tramwaju, kobieta przeleciała kilka metrów. Już wtedy rozgorzała dyskusja o potrzebie budowy przystanków wiedeńskich przy Gdańskiej. Firma Affabre, która wygrała przetarg, w tym tygodniu rozpoczyna budowę dwóch przystanków (w obu kierunkach ruchu) nieopodal skrzyżowania Gdańskiej z Chodkiewicza.

 

Prace te zbiegły się z zamknięciem na kilka tygodni ruchu tramwajowego na ulicy Gdańskiej, za sprawą budowy podziemnych zbiorników retencyjnych. Realizacja tych wszystkich prac w podobnym czasie ma ograniczyć czasowo niedogodności dla mieszkańców. Wykonawca planuje zakończyć prace z przystankami wiedeńskimi we wrześniu.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica