Jesteś tutaj: Home

Kierowcy nie nauczyli się parkować, to zamiast parkingu powstać może ogródek gastronomiczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 lipiec 2023 06:50

Kilka razy podnosiliśmy problematykę parkowania przy ulicy Gdańskiej przed Hotelem pod Orłem. Funkcjonuje tam parking pozwalający zatrzymać się gościom hotelu na kilka minut, w celu pozostawienia bagażów, niestety często zaparkowane tam pojazdy blokowały torowisko, przez co paraliżowany był ruch tramwajowy. Postawione kilka tygodni słupki również problemu nie rozwiązały, bowiem nadal dochodzi do incydentów z blokowaniem torowiska.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz odpowiadając na interpelację radnego Szymona Roga informuje, że zapadła decyzja w sprawie likwidacji miejsca parkingowego w tym miejscu – Dotychczasowe nasze działania w zakresie odpowiedniego funkcjonowania zatoki postojowej w oparciu o znaki drogowe oraz słupki przy notorycznym niestosowaniu się kierowców do obowiązujących zasad ruchu nie przyniosły oczekiwanego rezultatu – ocenia Kozłowicz.

 

Istniejąca fizycznie zatoka parkingowa będzie przekształcona będzie oddana pieszym, rozważane są docelowo ogródki gastronomiczne w tym miejscu.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica