Jesteś tutaj: Home

Szopiński: Rząd zmarginalizował Bydgoszcz w inwestycjach kolejowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 lipiec 2023 20:27

Na początku tygodnia informowaliśmy, że w nowej wersji Krajowego Programu Kolejowego dopiero na liście rezerwowej znalazły się zadania jak modernizacja ciągu Trójmiasto – Bydgoszcz-Inowrocław do 200 km/h, czy modernizacja ciągu Bydgoszcz – Szczecin. Zdaniem posła Jana Szopińskiego świadczy to o kolejowej marginalizacji Bydgoszczy.


Szopiński w tej sprawie składał interpelacje, z odpowiedzi na którą dowiedzieliśmy się o tym, że nie możemy być pewni realizacji tych zadań do 2030 roku.

 

 

- Rząd tworząc nowy program kolejowy zmarginalizował Bydgoszcz, bo część z ważnych dla naszego miasta inwestycji kolejowych, które powinny być rozpoczęte w Bydgoszczy do roku 2030 niestety zostały ujęte jedynie na liście rezerwowej – ocenia poseł Jan Szopiński z Lewicy, który zapowiada dalsze działania - W dalszym ciągu będę zabiegać o to, aby inwestycje, które dałyby Bydgoszczy dalszego rozwoju znalazły się po stronie rządowej.

 

Szansą dla przesunięcia tych zadań, w szczególności znajdujących się dość wysoko na liście rezerwowej zadań związanych z linią Trójmiasto – Bydgoszcz – Inowrocław, byłoby zwiększenie puli finansowania Krajowego Programu Kolejowego poprzez zwiększenie jego limitu.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica