Jesteś tutaj: Home

PKP zapowiada modernizację blisko 40 stacji kolejowych. Wcześniej z realizacji wypadły bydgoskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 lipiec 2023 06:35

W ramach rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 miały zostać zrealizowane stacje kolejowe Bydgoszcz Osowa Góra oraz Bydgoszcz Okole – te zadania znalazły się na liście podstawowej i miały zapewnione finansowanie. W listopadzie dowiedzieliśmy się, że nie będą jednak realizowane co tłumaczono ,,powodami technicznymi”. Kilka dni temu PKP PLK poinformowało, że z listy rezerwowej na podstawową przesunięto 37 stacji. Można powiedzieć, że to też dzięki temu, że z realizacji wypadły bydgoskie.


W planach była jeszcze budowa stacji Nakło – Dąbrowskiego na obszarze bydgoskiego obszaru metropolitalnego, ona również wypadła. PKP PLK poinformowało, że wśród 37 nowych stacji znalazły się: Grudziądz Mniszek oraz Dąbrowa Chełmińska. Ta druga stacja znajduje się w bydgoskim obszarze funkcjonalnym przy linii nr 209 relacji Bydgoszcz – Chełmża. Nie jeździ po niej jednak zbyt wiele pociągów.

 

 

Proponowana pierwotnie stacja Bydgoszcz Okole to zupełnie nowy zamysł, stacja była planowana na linii kolejowej nr 18 (biegnącej z Nakła do dworca głównego), gdzieś w okolicach Czarnej Drogi.

 

Istniejąca stacja Bydgoszcz Osowa Góra ma być poddana analizom technicznym, po ich zakończeniu możemy się spodziewać harmonogramu realizacji zadania, mało prawdopodobne jest, że będzie to do końca 2025 roku.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica